БЦ ASTARTA
Крамалл Студіо
Київ,
Україна

Бути першим – непросто: є ризик набити багато гуль, перш ніж знайдеш оптимальне рішення.

У ролі першопрохідців виявилися співробітники київської архітектурної компанії “Крамалл Студіо” при проектуванні першого в Україні “зеленого” бізнес-центру ASTARTA. Успішно впоратися із завданням їм не в останню чергу допоміг ARCHICAD.

Case study створена на основі інтерв’ю зі Святославом Олександровиче, архітектором та генеральним директором архітектурної майстерні “Крамалл Студіо”.

Про бізнес-центр

Адреса: Київ, вул. Ярославська 58

Розробка: 2009-2011

Стадійність: проект, робоча документація

Девелопер проекту: українська компанія “Енергоінвест”

Категорія: Нове будівництво

Площа ділянки: 8 325 кв. М

Загальна площа: 62 685 кв. м (3 черги), з яких корисна площа — 45 741 кв. М.

Кількість поверхів: 9

Переваги BIM

Бізнес-центр ASTARTA планувався як змішаний об’єкт, включно із офісами, готелями, торговими приміщеннями, парковками. Звести це все докупи – досить складний процес, який вимагав багато аналітики та роботи. Для його втілення в архітектурній майстерні “Крамалл Студіо” використовували ARCHICAD. Це дозволило вирішити дійно складні завдання, позбутися людського фактора та рутини, розібратися з інженерією.

“Головний виклик, який стояв перед “Крамалл Студіо” при проектуванні БЦ ASTARTA, – це вкластися в рекордно стислі терміни. На узгоджувальну частину дали всього три місяці. Встигнути все зробити васно допомогла робота з ВІМ-моделлю. Завдяки автоматичним перерахункам та оперативному внесенню змін зник великий шматок роботи. Таким чином, за три місяці ми підготували два варіанти проекту, що без ARCHICAD було б неможливо”, – розповідає Святослав Олександрович, архітектор та генеральний директор “Крамалл Студіо”.

При розробці проекту архітектори працювали в ARCHICAD та 3DsMax, інженери та конструктори – в своїх різних програмах. При такому розрізненому підході без проблем, звичайно ж, не обійшлося. “Під розробку інженерних систем замовник надав своїх фахівців. Причому під одну систему були одні підрядники, під іншу – інші. В результаті знадобилося зробити зведену схему інженерних мереж для відстеження колізій, а для цього недостатньо просто накласти креслення. Ми об’єднали всі дані, щоб побачити систему в об’ємі і подивитися з різних ракурсів”, – говорить Святослав Олександрович. “У ARCHICAD 21 анонсовано автоматичне відстеження колізій і це дійсно зручно. Нам же підрядники надали власні креслення, тому довелося самостійно зводити дані інженерних систем, конструкції з архітектурою в ARCHICAD у ВІМ-системі, з’єднувати модель і вже після цього шукати колізії”, – підсумував архітектор.

Впровадження ARCHICAD

Коли проект тільки починався, перед “Крамалл Студіо” питання вибору програмного продукту навіть не стояло. На той час в компанії вже всі працювали в ARCHICAD, хоча сам перехід на ВІМ в докризові 2007-2008 роки дався архітектурній майстерні нелегко. У компанії розуміли, що це буде досить болючий процес, тому що співробітники звикли працювати в різних програмах. Як кращий засіб роботи з ВІМ, керівництво обрало саме ARCHICAD. Не всі колеги виявилися готовими до таких радикальних змін, частина з них пішла. Тим же, хто залишився, але не був знайомий з продуктом, компанія організувала навчання. В результаті вже через півроку був повністю нагалоджений процес роботи з ARCHICAD, в якому повноцінно працювали всі співробітники фірми.

“Для нас головна перевага ARCHICAD – це відхід від рутини, автоматизація процесів і широкі можливості кастомізації. Тобто, це так звані недокументовані можливості, які можна заточити під себе. Завдяки двом таким елементам, ми заощадили величезну кількість часу і ресурсів. Ми самі запрограмували їх, на кожен елемент навісили величезну кількість функцій. У це важко повірити, але таким чином ми змогли уникнути близько 30% зайвої витрати ресурсів” , – розповідає Святослав Олександрович.

Робота з ARCHICAD та ВІМ сильно допомагала “Крамалл Студіо” і до ASTARTA, і під час реалізації цього проекту. Завдяки кастомізації та автоматизованій схемі роботи проектувальники вклалися у встановлений термін, уникнули величезної кількості помилок та заощадили масу часу. Як результат – задоволений замовник, у якого восени 2017 року об’єкт вводиться в експлуатацію і вже орендована значна частина приміщень – 45 тис. Квадратних метрів.

Про «Крамалл Студио»

“Крамалл Студіо” – українська архітектурна компаній, заснована у 1994 році як проектно-будівельна організація. З 2004 року і дотепер, архітектрне проектування є ключовим напрямком діяльності проектного бюро.

У портфоліо “Крамалл Студіо” багато успішно реалізованих проектів – житлові будинки та житлові комплекси, бізнес-центри, готелі та інші об’єкти міської забудови, серед яких БЦ “Сенатор”, БЦ “Доміно”, апарт-готель «11MIRRORS», ЖК «NobelHomes», ЖК «BonApart», UNIT.City. Студія співпрацювала з відомими міжнародними архітектурними майстернями — Hugo Boss (Німеччина), Monti Di Rovello (Італія), Global Architectural Development (Туреччина), APA Wojciechowski (Польща), SCG International (Великобританія).

Сайт компанії: http://www.kramall.com.ua
Сайт проекту БЦ ASTARTA: http://abc-kyiv.com/

Про GRAPHISOFT

Компанія GRAPHISOFT® в 1984 році здійснила BIM -революцію, розробивши ARCHICAD® — перше в індустрії САПР BIM-рішення для архітекторів. GRAPHISOFT продовжує бути лідером на ринку архітектурного програмного забезпечення, створюючи такі інноваційні продукти, як BIMcloud™ — перше в світі рішення, спрямоване на організацію спільного BIM-проектування в режимі реального часу, EcoDesigner™ — перший в світі повністю інтегрований додаток, призначений для енергетичного моделювання та оцінки енергоефективності будівель, і BIMx® — лідируючий мобільний додаток для демонстрації та презентації BIM-моделей. З 2007 року компанія GRAPHISOFT входить до складу концерну Nemetschek Group .