ЖК Vander Park
ПБ «АПЕКС»
Москва,
Росія

Розробка та презентація проектних рішень з використанням ARCHICAD і мобільного додатку ВІМх в проектному бюро “АПЕКС” (Москва) для проекту ЖК VANDER PARK.

Московське проектне бюро “АПЕКС” реалізує повний цикл проектування та будівництва будівель житлового, комерційного, соціального та промислового призначення. У компанії дбайливо ставляться до архітектурної ідеї проектів і вважають, що такі ВІМ-інструменти, як ARCHICAD, допомагають максимально точно реалізувати авторський задум і зробити його економічно вигідним.

Картка проекту

Об’єкт: багатофункціональний житловий комплекс VANDER PARK
Проектувальники: de Architekten Cie b.v. (Нідерланди) – концепція;
проектне бюро «АПЕКС» (Росія) – супровід, стадії П, РД
Статус: будівництво
Загальна площа: 143 000 м2, з них 72 852 м2– житлова
Використане ПЗ для кожної дисципліни:
клієнт: BIMx;
архітектор: ARCHICAD;
конструктор: Revit;
MEP-інженер: MagiCAD
Забудовник: ГК ПІК

Архітектура та особливості проекту ЖК Vander Park

VANDER PARK розташовується за адресою Рубльовське шосе, 101. Проект розробило відоме голандське бюро de Architekten Cie. Копманія “АПЕКС” була обрана для адаптації іноземного проекту – його підготовки до експертизи та реалізації.

Квартал дійсно нагадує типового голандця: високого, відкритого та оригінального, але в той же час спокійного і впевненого в собі. Впізнаваний стиль архітектури Нідерландців явно проступає в образі кварталу. Тут і різноманітність геометричних форм, і великі прямокутні вікна, і лаконічність конструктивних рішень.

Зовнішний вигляд VANDER PARK є втіленням динамічного міського середовища. З шестиметрового постаменту в небо здіймаються 8 високих веж, контрасних за кольором та фактурою. Вежі складаються з окремих зміщених блоків, завдяки чому на поверхах утворюються відкриті тераси.

Комплексний підхід в проектуванні

Проектне бюро “АПЕКС” – молода і креативна компанія. “АПЕКС” стрімко розвивається: якщо в квітні 2014 року, коли утворилося бюро, в проектному відділі працювало 16 осіб, то сьогодні – понад 300. На думку замовників ”АПЕКС”, вирішальну роль в успіху компанії зіграли комплексний підхід до проектування та використання ВІМ-інструменів. Їх взяли на озброєння з моменту створення компанії.

У нинішній економічній ситуації дуже важливо знайти оптимальне рішення, причому краще це зробити на стадії проектування, але не пізніше. І саме те, що ми працюємо з ARCHICAD як з комплексним ВІМ-інструментом та маємо широкі компетенції, дозволяє нам досягнути цієї оптимізації,– Єгор Глєбов, керівник архітектурного відділу «АПЕКС» з 2014 по 2016 рік

Проектна компанія “АПЕКС” виступає в ролі генерального проектувальника і управляє всіма ключовими стадіями проекту. Завдяки єдиній ВІМ-моделі компанія забезпечує швидкий цикл проектування та будівництва.

Организація BIM-процесів

У штаті компанії є окремі групи архітекторів, конструкторів, МЕР-інженерів. Учасники працюють з єдиною моделлю – будь-які зміни вдображаються швидко, що значно скорочує терміни їх узгодження. Контроль передачі даних здійснює окремий фахівець – ВІМ-менеджер компанії. В його обов’язки входить організація роботи всіх учасників проекту та контроль даних у ВІМ-моделі. Як основний існтрумент архітектори компанії “АПЕКС” використовують ARCHICAD та Revit.

ARCHICAD – це дійсно високотехнологічне рішення. На щастя архітекторів, компанія GRAPHISOFT® створила продукт, глибоко продуманий у частині проектування та взаємодії з користувачем,– Михайло Ісмагулов, керівник групи архітекторів «АПЕКС»

На думку архітекторів “АПЕКС”, проекти, зроблені в ARCHICAD, відрізняє висока якість графічного опрацювання і докладна аналітика. Інструментарій програми дозволяє зручно та швидко виконати візуалізацію проекту та підготувати аналітичні матеріали, необхідність яких виникає часто і на всіх стадіях реалізації. За допомогою ARCHICAD можна наочно донести інформацію як у форматі презентації об’ємної моделі, так і у вигляді документації.

Особливо хочеться відзначити роботу з pdf-файлами. Якщо, наприклад, присутні вузли від виробників склопакетів або систем навісних фасадів, які вивішені на сайт у форматі pdf, їх легко можна завантажити в ARCHICAD, декомпозувати у креслення, підправити, якщо це потрібно, та використовувати у моделі,– Єгор Глєбов, керівник архітектурного відділу «АПЕКС» з 2014 по 2016 рік

Великі обсяги концептуальної, проектної та робочої документації, а також інформація для тендерного відділу вивантажуються з моделі ARCHICAD автоматично.

Для інших дисциплін в “АПЕКС” використовують програми сторонніх виробників. Для інженерії – зв’язку AutoCAD и MagiCAD, для конструктиву – Revit, для конструктивних розрахунків – комплекси SOFISTIK та ЛІРА.

BIMx – новий спосіб взаємодії із замовником

Підхід “АПЕКС” до взаємодії з замовником полягає в поданні йому максимально повного пакету документації на ранніх етапах проектування. Під час нарад співробітники бюро активно використовують інтерактивну, інформаційно насичену ВІМ-модель проекту, а також мобільний додаток ВІМх Pro для її демонстрації. У той час як ARCHICAD дозволяє покращити якість послуги та продукту, що надається компанією замовнику, мобільний додаток ВІМх якісно покращує прийняття пропонованих проектних рішень.

Дуже важливо, що компанія GRAPHISOFT знаходиться у ролі генератора нових трендів та задає вектор руху для тих, хто наздоганяє. З додатку для віртуальної подорожі по об’єкту ВІМх перетворився на унікальний продукт на ринку. Програма дозволяє здійснювати навігацію не тільки по віртуальній будівлі, але й по проектній документації, що пов’язана з реальною ВІМ-моделлю,– Єгор Глєбов, керівник архітектурного відділу «АПЕКС» з 2014 по 2016 рік

За допомогою ВІМх модель стає зручною для сприйняття і максимально інформативною для всіх учасників проектування. Додаток допомагає побачити реальний вигляд майбутньої будівлі на самих ранніх етапах проектування, тим самим дозволяючи уважніше поставитися до архітектури, використовуваних матеріалів, а також більш детально опрацювати складні вузли.

Керівник проекту зі сторони замовника був настільки вражений можливостями BIMx Pro, що придбав цей додаток на свій власний iPad. Ми надіслали йому величезну ВІМ-модель проекту зі всією документацією, квартирографією, конструктивом, інженерією та фрагментами фасаду. На наступній нараді він вже самостійно переглядав проект зі свого пристрою і залишився дуже задоволеним можливістю детального аудиту проекту,– Михайло Ісмагулов, керівник групи архітекторів «АПЕКС»

Командна робота в ARCHICAD

Діяльність групи архітекторів була організована ща допомогою ВІМ Server – інструменту ARCHICAD для організації спільної роботи над проектами великих розмірів. Деякі учасники підключалися до ВІМ-моделі віддалено. Проект ділився на основні та допоміжні модулі, які містили в тому числі і типові рішення різних вузлі проекту.

Перед командою “АПЕКС” стояли такі завдання: якісно виконати складний проект, забезпечити паралельну видачу різних стадій проекту, оформити проміжну та додаткову документацію, а також в деталях продемонструвати проект замовнику. Ці завдання фахівці компанії вирішували за допомогою інструментів ARCHICAD.

Якщо у проекті відбуваються зміни (припустимо, на фасаді збільшилася кількість вікон, але їхні розміри зменшилися, змінилася ціна), в ARCHICAD можна швидко порівняти, порахувати на моделі та зіставити варіанти. Для замовника важливо, що будь-які зміни аргументовані та зрозумілі не тільки візуально, але й з фінансової точки зору– Михайло Ісмагулов, керівник групи архітекторів «АПЕКС»

Також важливим завданням стало забезпечення взаємозв’язку із суміжними підрозділами, які працюють в програмах Revit (конструктори) та MagiCAD (інженери). Доя вирішення цього завдання були налаштовані транслятори та зовнішні файли, зв’язок із моделлю здійснювався з використанням форматів DWG та IFC.

По мірі проектування було потрібне постійне коригування даних. Інструмент Зони в ARCHICAD допомагав оперативно виразовувати потрібні показники.

Для розуміння проекту недостатньо знайомства з ним через площинну модель, креслення або план. За допомогою інструментів ARCHICAD архітектори могли використовувати кілька варіантів подачі. Програма дозволила швидко і наочно оформити квартирографію та рішення вхідних груп, виконати об’ємні перетини в’їзду до паркінгу з урахуванням перепаду висот на ділянці, виділити деталі суміжних фахівців – пожежних, технологів, інженерів. Під час нарад із замовником усі проектні рішення демонструвалися за допомогою інтерактивної моделі ВІМх, а не тільки за допомогою друкованої документації.

Цікаво, що деякі архітектори з проектної команди раніше працювали з ARCHICAD лише епізодично і не мали навичок використання продукту. Програма виявилася для них настільки зручною і простоб в освоєнні, що 30% завдань вирішувалися інтуїтивно в процесі роботи. Складні питання вимагали консультації більш досвідчених колег або звернення до відеороликів від виробника на каналі YouTube.

BIM як конкурентна перевага

Використовуваний ВІМ-інструментарій дозволив швидко представляти замовникові всю необхідну для прийняття рішення інформацію. Наприклад, у ході проектування модель показала, що в кутових простінках об’єкта потрібна кутова цегла. Оцінивши за допомогою програми зміни в технології та вартості, замовник почав будівництво з відпрацьованими рішеннями. Крім того, завдяки аналізу ВІМ-моделі були знайдені більш ефективні рішення по розміщенню квартир та оптимізації гаражного простору.

Безумовно, у презентації компанії для потенційних партнерів та замовників важливу роль відіграють ВІМ-рішення, які ми використовуємо, і те, як ці рішення інтегровані в усю систему. Замовник розуміє свою вигоду від використання ВІМ і отримує результат, який влаштовує його і за формою, і за змістом. У результаті він рекомендує компані своїм колегам – потенційним замовникам та партнерам.– Єгор Глєбов, керівник архітектурного відділу «АПЕКС» з 2014 по 2016 рік

Використання ARCHICAD допомагає зібрати максимум інформації про проект ще на етапі підготовки до тендеру та оформлення проектної документації. З ВІМ-технологіями проектні компанії мають можливість заздалегідь визначати проблемні місця, які можуть в майбутньому істотно вплинути на фінансову сторону проекту. Можливі проблеми пирішуються на ранніх стадіях, що дозволяє уникнути додатковихвитрат та підвищити якість будівництва.

Про ГК «ПІК»

Група компаній “ПІК”, заснована у 1994 році, є одним із провідних російських публічних девелоперів масштабних житлових проектів у Москві, Московській області та інших регіонах Росії. Пріорітетний напрямок діяльності Групи – будівицтво та реалізація доступного і комфортного житла. Компанія включена в перелік системоутворюючих підприємств російської економіки.

Домобудівні комбінати Групи компаній “ПІК” мають довгу історію в сфері масового індустріального будівництва та колосальний досвід виробництва різних модифікацій будинків з високими споживчими властивостями.

З 2016 Група компаній “ПІК” придбала та інтегрувала в свою структуру компанію “Мортон” – найбільшого забудовника московського регіону. В результаті об’єднання активів, виробничих потужностей та функціональних підрозділів двох компаній під брендом “ПІК” у вітчизняній будівельній галузі створена компанія-лідер національного масштабу.
Сайт компании: https://www.pik.ru
Сайт проекта ЖК «Vander Park»: http://vanderpark.ru/

Про проектне бюро «АПЕКС»

Проектне бюро “АПЕКС”, утворене навесні 2014 року, є амбітною та креативною проектною компанією, яка надає послуги в сфері архітектури, конструктиву та інженерії. Особливістю роботи бюро є комплексний підхід до проектування на всіх етапах – від концепції до фінального результату. “АПЕКС” регулярно співпрацює з міжнародними проектними та консалтинговими організаціями, як при розробці концепції, так і на стадії реалізації проекту.
Сайт проектного бюро «АПЕКС»: http://www.apex-project.ru

ПРО GRAPHISOFT

Компанія GRAPHISOFT® в 1984 році здійснила BIM -революцію, розробивши ARCHICAD® — перше в індустрії САПР BIM-рішення для архітекторів. GRAPHISOFT продовжує бути лідером на ринку архітектурного програмного забезпечення, створюючи такі інноваційні продукти, як BIMcloud™ — перше в світі рішення, спрямоване на організацію спільного BIM-проектування в режимі реального часу, EcoDesigner™ — перший в світі повністю інтегрований додаток, призначений для енергетичного моделювання та оцінки енергоефективності будівель, і BIMx® — лідируючий мобільний додаток для демонстрації та презентації BIM-моделей. З 2007 року компанія GRAPHISOFT входить до складу концерну Nemetschek Group .