ЖК DONG
Bjarke Ingels Group
Данія, Нью-Йорк,
Лондон

BIG BIM для концептуальної архітектури

Bjarke Ingels Group

Унікальніть кожної архітектурної компанії визначається, крім усього іншого, її розмірами, готовністю працювати на місцевому ринку або на міжнародному рівні та основним напрямком діяльності, будь то реконструкція, будівництво нових будівель або містобудування. Істотні відмінності виникають і при реалізації різних підходів до проектування, спрямованих на створення концепцій або на розробку проектної документації.

BIG – Bjarke Ingels Group – велика міжнародна компанія, що займається концептуальним архітектурним проектуванням і базується в Копенгагені та НЬю-Йорку. В останні роки компанія отримала світову популярність завдяки таким великим досягненням, як удостоєний декількох нагород проект “8 House”, павільйон Данії на Всесвітній Виставці в Шанхаї та “West 57” – проект хмарочоса поруч із річкою Гудзон на Манхеттені, що поєднує датську якість та американську величність. Bjarke Ingels та BIG заслужено вважаються зірками архітектурного співтовариства.

Сьогодні питання створення концепції та документації відносяться до двох діаметрально протилежних світів. Ми бачимо свою мету у тому, щоб зробити ARCHICAD інструментом, що поєднує ці дві задачі в організований робочий процес– Якоб Андреасен (Jakob Andreassen), BIM-менеджер компанії BIG

Як і всі інші проектні організації, протягом останніх років компанія BIG здійснювала поступовий перехід від застосування традиційних 2D та 3D-інструментів до впровадження сучасних ВІМ-додатків. Характер діяльності фірми вимагав прийняття таких рішень, які жодною мірою не обмежують свободу творчості та довзоляють швидко створювати візуалізації. З цієї причини було обрано додаток Rhino 3D з розширенням Grasshopper, яке підтримує параметричне програмування, що є невід’ємною частиною робочого процесу компанії. Подібний вибір зробили і багато інших бюро Данії, що займаютьмя концептуальним проектуанням

Рання концептуальна модель проекту житлового будинку на території DONG в Копенгагені – візуалізація © BIG

ArchiCAD перемагає Revit

Якоб Андреассен займає посаду ВІМ-менеджера в мопанії BIG та відповідає за організацію переходу від етапу створення концепції до стадії розробки документації, при цьому проблеми, пов’язані з розробкою документації, для нього научастіше виявляються на першому місці. “На сьогодняшній день питання створення концепції та документації належать до двох діаметрально протилежних світів. Ми бачимо свою мету в тому, щоб зробити ARCHICAD інструментом, що об’єднує ці два завдання в організований робочий процес”, – пояснює Якоб Андреассен.

Через ряд причин, впровадження технологій ВІМ виявилося не настільки простим завданням для фірми. Архітектори постійно стикалися з обмеженнями, наявними в обраному ВІМ-додатку Revit, не дуже зручному для концептуального та ескізного проектування. Крім того, великі труднощі виникли при спробах налагодити процес взаємодії між Rhino та Revit.

Щоб не відмовлятися від очевидних переваг ВІМ, керівництво компанії вирішило замінити Revit на ARCHICAD при роботі над новим проектом, дорученим копенгагенському офісу. ARCHICAD є більш гнучким ВІМ-додатком, створеним архітекторами і для архітекторів, який має потужний інструмент графічного інтерфейсу і містить вбудовану бібліотеку основних компонентів будівель. Як наслідок, використання ARCHICAD дозволило значно підвищити швидкість роботи архітекторів BIG над документцією.

В той же час відбулися певні зміни в позиції BIG відносно ВІМ-інструментів. Якоб Андреассен більше не вважає можливим існування єдиного інструменту, що поєднує в собі всі функції, необхідні в процесі архітектурного проектування: “Чотири роки тому ми думали, що всі повинні працювати тільки в ВІМ-додатку. Тепер ми переконалися, що використання набору спеціалізованих інструментів, кожен з яких призначений для вирішення певних завдань, – це найкращий шлях”. ARCHICAD було створено для архітекторів, проте він відмінно взаємодіє на рівні моделей з іншими програмами, що використовують інженери.

Впровадження ArchiCAD

Щоб гарантувати виправданість своїх інвестицій в ВІМ та щоб уникнути ситуації, при якій коробки з програмним забезпеченням будуть просто лежати на полицях, а співробітники, котрі відвідували навчальні курси, так і не зможуть застосовувати свої знання на практиці, керівництво BIG вирішило об’єднати зусилля з компанією BIM Equity. Метою цієї співпраці було вироблення стратегії впровадження ВІМ-технологій шляхом виконання “пілотних проектів” Це означало, що фахівці BIM Equity повинні були проводити навчання проектувальників, які беруть участь у створення проектної документації, безпосередньо перед початком її розробки. У перші місяці архітектори BIG використовували безкоштовні запозичені ліцензції, а представники BIM Equity забезпечували підтримку та консультації. Після закінчення випробувального періоду керівництво офісу BIG могло прийняти рішення про придбання ліцензій. Така політика дозволила виключити повторення помилки у виборі програмного забезпечення, дала можливість уникнути придбання зайвих ліцензій та допомогла переконатися в тому, що використання ВІМ-технологій значно підвищує якість та швидкість проектування.

Проект житлової будівлі на території DONG у Копенгагені – візуалізація © BIG

Перший Пілотний Проект

Компанія BIG створила на території Данії чотири проекти з використанням Revit і зараз працює над чотирма проектами в ARCHICAD. Першим пілотним проектом, розпочатим в ARCHICAD, була дуже незвичайна житлова будівля на теориторії, що належить найбільшій датській енергетичній компанії DONG. Зовнішній вигляд будинку відображає концепцію встановлених одна на одну житлових коробчастих секцій, що саме по собі є не зовсім стандартним рішенням. Будівля складається з п’яти поверхів, утворених збірними дерев’яними елементами. У всіх квартирах присутні великі скляні перегородки, і кожна квартира маж як мінімум один власний балкон – ще один приклад індивідуального підходу компанії BIG до проектування.

Комбінування дерев’яних елементів розріджених житлових секцій, які формують поверхи, ставило непрості завдання проектування вузлів та конструкцій будівлі. З самого початку роботи над проектом існувала необхідність тісної співпраці між архітекторами та інженерами датської компанії МОЕ. Організація взаємодії з фахівцями суміжних розділів проектвання і консультантами, в поєднанні зі складними конструктивними рішеннями, продемонструвала, наскільки добре підходять ВІМ-технології для вирішення таких складних проектних завдань. Завдяки отримання результатами компаня BIG поставила перед собою довгострокову задачу переведення усіх своїх прокектів та документації в ARCHICAD.

До того ж, Якоб Андреассен зазначає, що архітекторам виявилося значно легше вивчити ARCHICAD, ніж Revit, і це дозволило спростити перехід до використання ВІМ-технологій. Компанія BIG розглядає ВІМ-додатки як способ роботи з усією проектною документацією, що дозволяє максимально зосередитися на архітектурі майбутніх проектів.

BIG

www.big.dk
BIG – Bjarke Ingels Group – велика міжнародна компанія, що займається концептуальним архітектурним проектуванням і базується в Копенгагені та Нью-Йорку. В останні роки компанія отримала світову популярність завдяки таким великим досягненням, як удостоєний кількох нагород проект “8 House”, павільйон Данії на Всесвітній Виставці в Шанхаї та “West 57” – проект хмарочоса поруч із річкою Гудзон на Манхеттені, що поєднує датську якість та американську величність. Bjarke Ingels та BIG заслужено вважаються зірками архітектурного співтовариства

BIM Equity

www.bimequity.com
BIM Equity – компанія, орієнтована на впровадження ВІМ-технологій в датській будівельній індустрії і є ентузіастом популяризації ВІМ в архітектурній та будівельній галузях. BIM Equity займається підтримкою датських консультантів, підрядників та забудовників у питаннях організації робочого процесу на основі ВІМ-рішень, що підвищують ефективність та якість їх роботи. Компанія має великий досвід і навички, що надихають, дозволяють консультувати, впроваджувати і реалізовувати ці технології на всіх етапах проектування.

ПРО GRAPHISOFT

Компанія GRAPHISOFT® в 1984 році здійснила BIM -революцію, розробивши ARCHICAD® — перше в індустрії САПР BIM-рішення для архітекторів. GRAPHISOFT продовжує бути лідером на ринку архітектурного програмного забезпечення, створюючи такі інноваційні продукти, як BIMcloud™ — перше в світі рішення, спрямоване на організацію спільного BIM-проектування в режимі реального часу, EcoDesigner™ — перший в світі повністю інтегрований додаток, призначений для енергетичного моделювання та оцінки енергоефективності будівель, і BIMx® — лідируючий мобільний додаток для демонстрації та презентації BIM-моделей. З 2007 року компанія GRAPHISOFT входить до складу концерну Nemetschek Group .