Всесвітній торгівельний центр у Нанкіні
MIX STUDIOWORKS, INC
Лос-Анджелес, США

Всесвітній торгівельний центр у Нанкіні
MIX STUDIOWORKS, INC
Лос-Анджелес, США

MIX StudioWorks, Inc

Компанія МІХ, штаб-квартира якої знаходиться у Лос-Анджелесі, орієнтована на проектування унікальних будівель змішаного призначення в усьому світі. Будівлі, створені командою проектувальників МІХ, щорічно відвідуються мільйонами людей. Свою мету архітектори компанії вбачають у тому, щоб, відповідно до потреб замовника, використовувати та вигідно підкреслювати особливості того чи іншого міського ландшафту. Такий підхід до процесу проектування заснований на багаторічному досвіді МІХ, що постійно збагачується та допомагає компанії створювати яскраві та незабутні об’єкти міського середовища.

Проект Світового торгівельного центру у Нанкіні (NWTC) був розроблений компанією МІХ від стадії концепції до робочої документації всього за кілька місяців. Вкластися в такий короткий термін було непросто навіть працюючи в ARCHICAD, і практично неможливо без його використання.

Нанкін – у минулому столиця шести династій, заснована близько 500р. до н.е., – на сьогоднішній день квітучий мегаполіс з більш ніж шістьмома мільйонами населення. Будівля Всесвітьного торгівельного центру розташована в Хексі – районі Нанкіна, що активно розвивається, і відведеному під будівництво великих багатофункціональних комплексів. Висока конкуренція на ринку вимагала від компанії МІХ використання всіх своїх знаннь та досвіду в галузі проектування, а також чіткого розуміння запитів і глобального, і локального китайскього ринків. Однак, наявність чіткого завдання і допомога консультантів дозволили створити проект, який відповідає високим технічним вимогам.

Стислі терміни розробки концепції та проектування

З найперших етапів проектувальники зіткнулися з величезним обсягом інформації, який перетворив не тільки роботу, а й взагалі будь-яку навігацію по проекту на справжнє жахіття. Для вирішення цієї проблеми була швидко сформована невелика команда проектувальників, яка перетворювала 2D-дані формату AutoCAD в тривімірну віртуальну модель, на основі якої компанія МІХ і почала розробляти концепцію будівлі. Після завершення цього етапу, команда змогла сконцентруватися на проектуванні, пропрацьовуючи всі проектні рішення у тривімірному просторі.

Впорядкування робочого процесу дозволило авторам проекту досить швидко створити і узгодити концепцію майбутньої будівлі. Надалі, на всіх стадіях проектування, будь-які зміни проектних рішень моментально відображалися у тривимірній моделі, дозволяючи проектувальникам створювати в ARCHICAD всі основні 2D креслення. Такий підхід забезпечив значну економію часу і сил.

Раніше робота по створенню закінених фасадів або розрізів вимагала не менше 40 годин праці. Тепер же, завдяки ARCHICAD, після зміни 3D-моделі необхідно було тільки задати нову лінію перетину і відкрити автоматично згенеровані креслення. За лічені секунди створювалися досить складні креслення відповідно до різних заданих параметрів їхнього відображення. Безумовно, кількість часу, що приділяється 3D-моделюванню, суттєво зросла, однак наявність автоматично згенерованих і оновлюваних креслень, що виключають проектні помилки, виправдала всі зусилля. Одразу стали помітними всі невідповідності, які виникли на перших етапах проектування і негайно були внесені необхідні конструктивні зміни. Крім того, застосування віртуальної моделі дозволило відкритити нові можливості використання просторів будівлі, не задіяних раніше. Найпоширенішою фразою в команді проектувальників стала “Просто натисни кнопку”.

Автоматично створені фасади та розрізи

Не дивно, що найбільша віддача від використання ARCHICAD була отримана на етапі проектування. Чіткий та логічний процес роботи в ARCHICAD – від різних відображень проекту до створення макетів креслень та їх публікації – дозволив істотно прискорити розробку робочої документації, заснованої на 3D-моделі будівлі. Тому навіть найбільш ранні ескізнування з часом змогли перетворитися в остаточні проектні рішення. Креслення автоматично створювалися і оновлювалися, будучи пов’язанними з вихідними лініями перетинів і внутрішніми посиланнями – все це дозволяло у будь-який момент вивести інформацію в потрібному форматі для координації із суміжниками. Перевірка зовнішніх зв’язків також не була важкою завдяки використанню фонових посилань. Ефективність процесу проектування стала найголовнішим елементом праці.

Взаємодія та візуалізація

Внаслідок автоматизації процесу більше часу можна було приділити проектуванню та створенню презентацій, о включають візуалізації деталізованої моделі.

Багаторічний досвід МІХ у поєднанні з добре відпрацбованими методами створення презентацій, позбавив від необхідності повної переробки моделі при підготовці візуалізацій.

Багато функцій, доступні виключно у ARCHICAD, суттєво спростили роботу проектувальників на самих різних етапах проектування.

По-перше, важливою перевагою стала можливість взаємодії ARCHICAD з іншими програмами. Хоча консультанти не в повній мірі оволоділи технологією Інформаційної Моделі Будівель (BIM – Building Information Modeling), іморт та експорт моделей в будь-який формат завжди були і будуть необхідними. Це виявилося особливо важливим при роботі з компанією, яка проектувала фасадні конструкції та розташовувалася в Манілі і в унституті місцевого проектування в Нанкіні. Поточні питання легко вирішувалися завдяки експорту різних 2D і 3D-представлеь єдиної моделі ARCHICAD у формати тривімірних *.dwg и 3ds. Інша суміжна проектна організація використовувала SketchUp, дані з якого також імпортувалися без будья-яких ускладнень в якості основи для подальшого опрацювання. В цілому можна сказати, що саме міжплатформенна взаємодія, що забезпечує зв’язок між різними додатками, стала ключовим фактором при побудові ефективного процесу проектування, в якому було задіяно кілька учасників.

Візуалізація інтер’єрів, отримана безпосередньо з ARCHICAD з деякою наступоню обробкою

По-друге, “жива” Інформаційна Модель Будівлі стала ключовим елементом усього процесу проектування, організованого компанією МІХ. Без неї не обходилася жодна робоча нарада. Актуальна на той момент часу модель NWTC використовувалася як основа для вирішення питань, що виникали в процесі проектування, завдяки постійному оновленню планів, розрізів та фасадів. Чітка організація файлу моделі дозволяла будь-якому члену команди МІХ отримати всю необхідну інформацію про проект, відсікаючи при цьому зайві дані. Використання ж функціоналу фільтрів Реконструкції давало можливість відстежувати та контролювати зміни поточної моделі будівлі.

По-третє, наявна в ARCHICAD можливість ізолювати розділи моделі широко використовувалася протягом усього процесу проектування та при координації роботи – для найкращого показу найскладніших рішень і тривімірної геометрії. Дійсно: одне добре зображення краще тисячі слів. При виникненні будь-яких питань у замовників або суміжників досить було детально проаналізувати та розглянути конкретну частину моделі. Це дозволило всім учасникам процесу набагато краще розумітипроблеми, що виникають і легше знаходити їх вирішення.

Стратегією МІХ є продовження інвестування у ВІМ-рішення і в ARCHICAD як основний інструмент проектування, що дозволяє компанії постійно підвищували ефетикність роботи з клієнтами, приділяючи при цьому максимальну увагу проектуванню. Успіхи, досягнути при створенні проекту Всесвітного торгівельного центру в Нанкіні, ще раз підтвердити вірність прийнятого компанією ще у 2009 році рішення щодо вибору прогрманого забезпечення.

Автор — Duncan Gilchrist, LEED AP, Design Associate, Graphisoft RC

info@mixstudioworks.com

http://www.mixstudioworks.com/

4203 Redwood Avenue, Suite 103

Los Angeles, CA 90066

T 310.827.8081 F 310.827.8015

GRAPHISOFT

Компанія GRAPHISOFT® в 1984 році здійснила BIM -революцію, розробивши ARCHICAD® — перше в індустрії САПР BIM-рішення для архітекторів. GRAPHISOFT продовжує бути лідером на ринку архітектурного програмного забезпечення, створюючи такі інноваційні продукти, як BIMcloud™ — перше в світі рішення, спрямоване на організацію спільного BIM-проектування в режимі реального часу, EcoDesigner™ — перший в світі повністю інтегрований додаток, призначений для енергетичного моделювання та оцінки енергоефективності будівель, і BIMx® — лідируючий мобільний додаток для демонстрації та презентації BIM-моделей. З 2007 року компанія GRAPHISOFT входить до складу концерну Nemetschek Group .