ARCHICAD. Практика використання
BESSARDs’ Studio,
Данія

ARCHICAD. Практика використання
BESSARDs’ Studio,
Данія

Фірма BESSARDs' Studio пишається своїми невелики розмірами, що дозволяють повністю контролювати процес проектування. Використовуючи ARCHICAD та технології Інформаційного Моделювання Будівель (BIM), працівники компанії створюють якусні комплексні проекти.

Назва компанії: BESSARDs’ Studio
Розташування: Данія
Спеціалізація: Архітектурне проектування та дослідницька діяльність
Рік заснування: 2005

Villa L. Проект розроблений BESSARDs’ Studio / Powerhouse Company | Фото: Крістиін вен де Коой (Christian van der Kooy)
Комп’ютерні технології дають можливість архітекторам насолоджуватись робочим процесом– Саме так Чарльз Бессад пов’язав застосування новітніх цифрових інструментів в його компанії з тим почуттям задоволення, яке архітектори відчувають, дивлячись на свої реалізовані проекти.

Кожен відповідальний за весь процес

BESSARDs’ Studio розташовується в будівлі колишнього складу, що розташований навпроти парку Феллендпаркен в Остербро, Копенгаген. Історія BESSARDs’ Studio починається у 2005 році, коли Чарльз Бессад разом зі своїм партнером Нанне де Ру заснував мужнародну компанію Powerhouse, що ставилаперед собою великі завдання і мала офіси в Копенгагені та Роттердамі. Ця співпраця тривала понад 10 років, але потім кожен партнер вирішив піти власним шляхом. В результаті Чарльз Бессад створив фірму BESSARDs’ Studio, якою він зараз керує разом зі своєю дружиною Лотте Бессард. Тоді, як стратегія компанії Powerhouse була спрямована на оптимізації робочих процеів та створенні згрутованої команди партнерів і співробітників, що володіють необхідними знаннями для повної розробки архітектурних проектів у тісному контакті з замовниками.

Ми вважаємо за краще залишатися невеликою, але ефективною архітектурною фірмою, в якій співробітники уважно ставляться до всіх етапів проектування. Ми хочемо змінити процес проектування таким чином, щоб архітектори комплексно підходили до кожного проекту, що розробляється– говорить Чарльз Бессад, один з партнерів BESSARDs’ Studio.

Невеликі розміри компанії дають більшу свободу у виборі підходу до кожного окремого проекту. Це означає, що кожен співробітник повністю відповідає за свою роботу. Таким чином нам вдається залишатися командою професіоналів, не витрачаючи занадто багато часу на адміністративне управління фірмою. Метою BESSARDs’ Studio є не розширення, а якісне пропрацювання проектів з повним розумінням кожного етапу їх реалізації.

New AArch – конкурсний проект нової архітектурної школи в ААРхусі, створений BESSARDs’ Studio / Lacaton Vassal architects

Увага до деталей

Деталі – далеко не другорядні. Можливо, вони не одразу кидаються у вічі, але саме деталі в кінцевому рахунку визначають функціональність будівлі, її загальне сприйняття і атмосферу різних приміщень. Деталі можуть розповісти цілі історії по будівлі, тому ми прагнемо створювати проекти будинків, так само наповнених деталями, як швейцарські армійські ножі. Однак справжнє диво відбувається лише при первісному обліку всіх вихідних умов проектування: ділянок забудови, функціонального призначення будівлі, її площі, будівельних матеріалів та бюджету– пояснює Лотте Бессад, що є другим партнером в BESSARDs’ Studio

BESSARDs’ Studio займається розробкою найрізноманітніших проектів: від приватних будинків і дизайну яхт до реконструкції маяка або переобладнання великої заводської будівлі в скеледром.

New AArch – це конкурсний проект нової архітектурної школи в ААрхусі, створений BESSARDs’ Studio спільно з Lacaton Vassal. Будівля школи призначена для проведення різномасштабних конкурсів, дослідницької діяльності та викладання.

Наш підхід до проектування, зрозуміло, накладає свій відбиток на ті проекти, якими ми займаємося. Комплексний підхід завжди передбачає роботу одразу в декількох напрямках, таких як спілкування з замовником та підрядником, аналіз ділянки забудови та функціонального призначення об’єкта, його бюджету, конструкцій та будівельних матеріалів. Іноді ми вирішуємо завдання, що стоять перед нами, від загального до конкретного. В інших же випадках наш підхід кардинально змінюється, тобто деталі або кращі матеріали стають відправною точкою всього проектування– заявляє Лотте Бессад
Маяк Rubjerg Knude. Проект реконструкції розроблений BESSARDs’ Studio / JaJa Architects | Фото: Хампус Берндтссон (Hampus Berndtsson)

ВІМ-технології забезпечують повноцінний аналіз проекту

Замовнику важливо, щоб архітектор контролював бюджет проекту. Це вимагає виконання кошторисних розрахунків все на ранніх стадіях проектування.

Ми хочемо контролювати обсяги та інші кількісні показники, щоб зрозуміти вартість будівництва. Деякі рішення дозволяють заощадити на будівельних матеріалах, але вони складні технологічно. Тому наша мета полягяє в тому, щоб отримати загальну вартість будівлі ще на початку роботи над проектом– говорить Лотте Бессад
Village House. Проект створений BESSARDs’ Studio | Фото: Аке Е. Сон Ліндман (Åke E. Son Lindman)

Невід'ємна частина процесу

Ви починаєте з краще пристосованої основи та можете переключитися на пропрацювання деталей, а потім звону повернутися до загальних проектних рішень. За такого підходу ARCHICAD – це унікальний інструмент порівняно з усіма іншими ВІМ-рішеннями,– Чарльз Бессад, архитектор

За поки що не дуже довгий час існування BESSARDs’ Studio, ВІМ-рішення швидко стали невід’ємною частиною робочого процесу фірми.

“Проектуваня в рамках єдиної моделі дозволяє нам з самого початку краще котролювати весь проект, – коментує Чарльз Бессад. – Застосування ВІМ – це ще і спосіб убезпечити компанію. Архітектор одразу занурюється в опрацювання деталей та констркцій будівлі. Це призводить не тільки до зниження вартості будівництва, а й підвищує його якість, адже контроль над усім проектомзнижує ризик виникнення помилок”.

"ARCHICAD – це фантастика!"

Всі співробітники BESSARDs’ Studio займаються ВІМ-проектуванням. “Це фантастика! ARCHICAD дозволяє нам виконувати роботу в 3D, значно економлячи свій робочий час. При цьому ми можемо додавати в моделі все більше й більше інформації, пов’язуючи таким чином різні етапи проекту”, – пояснює Чарльз. Він бачить великі переваги в інформаійному моделюванні будинків: “ВІМ дає можливість швидко вирішувати завдання, що належать до різних етапів проектування, працювати над концепцію та деталізацією, а також виконувати розрахунки. Починаючи з краще підготовленої основи, ви можете переключитисяна роботу над деталями, а потім знову повернутися до загальних проектних рішень”.

“ARCHICAD є унікальним інструментом у порівнянні з усіма іншими ВІМ-рішеннями. ВІМ-проектування – це комплексний підхід, який замінює собою традиційну організацаю робочого процесу. Традиційне стадійне проектування не завжди дозволяє добре вирішувати складні завдання. В свою чергу комплексний підхід дає можливість знаходити більш цікаві та узгоджені рішення, отримуючи значно кращі результати, – стверджують Чарльз та Лотте. – Для творчого процесу важливо, щоб архітектора влаштовувала організація роботи. Це підвищує енергетику та сприяє веденню конструктивного та продуктивного діалогу проектувальника з замовником”.

Зустріч нового зі старим

Приклад проекту сучасного будинку з солом’яною стріхою. Оскільки зовнішній шар покрівлі дуже товстий, а внутрішня кострукція тонка, необхідно було змоделювати багатошарову конструкцію даху, щоб архітектори змогли визначити необхідну висоту стін та краще пропрацювати будівлю.
У будинках із солом’яними дахами низькі зовнішні стіни виглядають більш гармонійно. Вся конструкція була створена, прорахована та візуалізована безпосередньо в ARCHICAD ще на етапі ескізного проектування. Подібний комплексний підхід демонструє можливість вирішення питань та завдань, що відносяться до різних етапів проектування.

Будинок у Брегнеродгарде, спроектований BESSARDs’ Studio | Модель ARCHICAD | 3D-розріз

Все зосереджено у ВІМ-моделі

Зберігання всієї інформації та робота в одній моделі підвищує швидкість та якість проектування. Тому фірма BESSARDs’ Studio виділила окремі ресурсина те, щоб створювати професійні візуалізації безпосередньо в ARCHICAD. У своїй роботі архітектори також застосовують мобільний додаток ВІМх в поєднанні з Google Cardboard навіть при створенні попередніх моделей. Це спрощує оцінку масштабів проектів та дає можливість замовникам ознайомитися з пропонованими рішеннями, не виходячи з дому.

Фірма BESSARDs’ Studio поєднує традиційні архітектурні принципи з сучасними вимогами, що висуваються до робочого процесу. Тут не чекають розвитку технологій, а постійно шукають нові способи застосування існуючих – як завижди робили великі архітектори.

Про BESSARDs' Studio

Фірма BESSARDs´Studio, заснована Чарльзом Бессадом у 2005 році, спочатку називалася Powerhouse Company ApS. Сьогодні BESSARDs`Studio – це відзначена нагородами архітектурна та дослідницька компанія, очолювана Лотте та Чарльзом Бессад з офісом у Копенгагені. За роки розвитку компанія прийшла до комплексного підходу в проектуванні, що поєднує одночано пошук концептуальних рішень, опрацювання деталей, економічну оцінку, авторський нагляд та супровід проектів.

ПРО GRAPHISOFT

Компанія GRAPHISOFT® в 1984 році здійснила BIM -революцію, розробивши ARCHICAD® — перше в індустрії САПР BIM-рішення для архітекторів. GRAPHISOFT продовжує бути лідером на ринку архітектурного програмного забезпечення, створюючи такі інноваційні продукти, як BIMcloud™ — перше в світі рішення, спрямоване на організацію спільного BIM-проектування в режимі реального часу, EcoDesigner™ — перший в світі повністю інтегрований додаток, призначений для енергетичного моделювання та оцінки енергоефективності будівель, і BIMx® — лідируючий мобільний додаток для демонстрації та презентації BIM-моделей. З 2007 року компанія GRAPHISOFT входить до складу концерну Nemetschek Group .