Вілла Патіо,
Enzyme,
Гонконг,
Китай

Об’єкт: Вілла Патіо

Розташування: Бандунг, Ява, Індонезія

Тип: Приватний будинок

Вартість: 245 тис. доларів

Рік завершення будівництва: осінь 2017 року

Площа: 300м2 | 3,229 фт2

Використане ПЗ: ARCHICAD, Adobe Photoshop CC, Cinema 4D

Архітектори: enzyme apd | Жорж Бенейтез (Jorge Beneitez), Eugenio Fontan (Эухеніо Фонтан), Jorge Gil (Жорж Гіл)

Концепція проекту

Вілла Патіо розташована у житловому районі Бандунга, Ява, Індонезія. Ділянка будівництва площею 300 м2 з виходом на жилу вулицю пролягає серед інших аналогічних ділянок.

Ескіз ідеї розділення громадської та приватної зон.

Відсутність живописного оточення змусила звернутися до пошуку потенційно цікавих рішень у частині внутрішнього двору (патіо), котрі допомогли б створити затишний простір і розподілити сонячне світло таким чином, щоб підкреслити розмаїття рослинності та обрамувати дім зсередини.

Згідно із задумом облаштування патіо, житлові приміщення — звернені до внутрішнього двору. Увесь проект будинку заснований на ідеї відокремленого саду та нагадує атріумні римські будівлі, причому приміщення загального користування зосереджені на першому поверсі, а під приватні зони відведено увесь другий поверх.

Ескіз зонування внутрішнього простору об’єкту.

“Працюючи над невеликим проектом, ми хотіли отримати практичний приклад впровадження BIM, починаючи зі створення концепції. Багато архітекторів не беруть до уваги переваги використання BIM-технологій на ранньому етапі проектування. Однак ми з замовниками повністю задоволені робочим процесом і його результатами”, —

Еухеніо Фонтан Янес, головний архітектор і партнер компанії enzyme apd.

При розробці проекту враховувалися технічні вимоги та технології будівництва Індонезії. Найчастіше при будівництві невеликих будинків тут застосовується цегла і оштукатурений бетон. Також використовуються різні види деревини і бамбук, поєднання яких залежить від вибору замовника. У випадку з Віллою Патіо замовник наполіг на використанні цегли і бетону в якості основних будівельних матеріалів. На початковому етапі розробки концепції було зроблено акцент на простоті планування і багатофункціональності будинку.

Створене планувальне рішення для 1 та 2 поверхів Вілла Патіо.

Розрізи поверхів у двух проекціях.

Робота у Teamwork ARCHICAD приносить свої плоди

Архітектор, який виконував одночасно обов’язки BIM-менеджера, брав безпосередню участь у проектуванні на стадії вироблення концепції і ніс відповідальність за підготовку документації. У перший тиждень у нього була неповна завантаженість, тоді як наступні два тижні він був цілком залучений до проекту .

Його колега, відповідальний за BIM-моделювання, брав участь в розробці BIM-моделі і підготовці документації. У перший тиждень у нього також була неповна завантаженість, тоді, як наступні два тижні він займався виключно проектом.

Процес роботи над проектом у ARCHICAD

Над проектом працювали три архітектори з великим досвідом у BIM-проектуванні. Фахівці займалися розробкою BIM-моделі і підготовкою всієї документації в одному файлі ARCHICAD, використовуючи можливості Teamwork.

Головний архітектор керував процесом проектування, починаючи з концепції, здійснював контроль продукції, що випускається, документації, займався створенням BIM-моделі спільно з іншими учасниками команди, а також готував демонстраційні матеріали для замовника та проектну документацію. На здійснення цих завдань у нього пішло три робочі тижні.

Ескізний проект містив всю документацію, необхідну на етапі концепції, а саме:

  • Пояснювальну записку із загальною інформацією та вступними даними;
  • Обґрунтування проектних рішень;
  • Різні варіанти об’ємно-планувальних рішень;
  • Креслення: поверхові плани, розрізи і фасади у масштабі 1:100, створені на базі BIM-моделі;
  • Роз’яснювальні зображення: аксонометричні види із зонуванням приміщень;
  • Комп’ютерну графіку: візуалізації екстер’єрів та інтер’єрів будинку.

Центральний композиційний елемент інтер’єру – сходи.

Вся текстова та графічна документація була надана замовнику у друкованому вигляді та у форматі PDF. Хоча замовник не вимагав надання файлу BIM-моделі, його все одно було надано разом з документацією.

Концепція проекту

На розробку всього проекту в ARCHICAD 19 знадобилося всього три тижні. Постобробка візуалізацій виконувалася в Adobe Photoshop, а верстка буклету для друку була виконана в Adobe InDesign.

Перший тиждень

  • Опрацювання рішень і варіантів концепції проекту. Головний архітектор відповідав за концептуальне проектування. Двоє інших архітекторів брали участь у розробці варіантів проекту і створення ескізів.
  • Розробка шаблону і BIM-файлу для підготовки документації. Це входило в обов’язки BIM-менеджера, який також частково брав участь в проектуванні.

Візуалізація запроектованого інтер’єру.

Другий тиждень

Візуалізація запроектованого інтер’єру.

  • Розробка BIM-моделі за узгодженим варіантом у режимі Teamwork.
  • На даному етапі в проект вносилися зміни з урахуванням побажань замовника. У цьому процесі брала участь вся команда. BIM-менеджер готував документацію, налаштовував стандарти подачі і бібліотеки. Головний та другий архітектори займалися опрацюванням моделі в режимі Teamwork.

Третій тиждень

  • Підготовка документації.
  • BIM-модель була підготовлена для створення креслень і інших графічних матеріалів. До проекту вносилися незначні зміни, які моментально відбивалися в документації. Завдання ВIM-менеджера полягало в експорті графічних матеріалів для постобробки і в підготовці буклету. Другий архітектор був задіяний у верстці і остаточній обробці графіки.
  • Презентація буклету.
  • Головний архітектор оформив документацію у вигляді альбому для презентації замовнику. BIM-файл був оновлений і підготовлений до демонстрації. Також для замовника був підготовлений файл формату .PLN, що містив окрему папку з бібліотеками, а також файл формату .PLA.

“З досвіду можу сказати, що впровадження BIM вдосконалило процес переговорів із замовниками та іншими зацікавленими у проекті особами. BIM-технології незамінні при організації роботи в офісі і взаємодії зі сторонніми організаціями”, —

Еухеніо Фонтан Янес, голова відділу проектування і партнер компанії enzyme apd

Візуалізація запроектованого інтер’єру.

Про процес архітектурного проектування

На думку Еухеніо Фонтан Янеса багато архітекторів і досі мають сумніви у перевагах BIM-проектування в порівнянні з 2D/3D-проектуванням.

 

Простий шаблон дозволяє фірмі розпочати процес розробки проекту у BIM, не витрачаючи при цьому зайвого часу на початковій стадії. Він дає можливість проектувальникам від самого початку спостерігати за розвитком проекту як в 2D, так і в 3D-просторі.

Передача всієї 2D-документації безпосередньо з моделі прискорює увесь процес роботи, підвищує точність проекту і знижує ризик помилок. Цього можна досягти тільки використовуючи BIM-модель навіть на початкових етапах проектування. Час, витрачений на координацію обов’язків і виконання креслень вручну, збільшує ризик виникнення помилок. BIM-проектування дозволило нам досягти відмінних результатів при раціональному використанні часу і ресурсів.

 

зазначив Еухеніо Фонтан Янес.

Візуалізація фасаду Вілла Патіо.

Про компанію Enzyme

Компанія Enzyme заснована в Гонконзі та спеціалізується на повномасштабному продуманому проектуванні: від розробки концепції архітектури і інтер’єру до управління проектом і його реалізації. У компанії є філії і партнери на Балі, в Дубаї, Мадриді і Нью-Йорку.

Про GRAPHISOFT

Компанія GRAPHISOFT® в 1984 році здійснила BIM -революцію, розробивши ARCHICAD® — перше в індустрії САПР BIM-рішення для архітекторів. GRAPHISOFT продовжує бути лідером на ринку архітектурного програмного забезпечення, створюючи такі інноваційні продукти, як BIMcloud™ — перше в світі рішення, спрямоване на організацію спільного BIM-проектування в режимі реального часу, EcoDesigner™ — перший в світі повністю інтегрований додаток, призначений для енергетичного моделювання та оцінки енергоефективності будівель, і BIMx® — лідируючий мобільний додаток для демонстрації та презентації BIM-моделей. З 2007 року компанія GRAPHISOFT входить до складу концерну Nemetschek Group .