Проектування приватного будинку за принципами ВІМ,
HCF and Associates,
Сингапур

Проектування приватного будинку за принципами ВІМ,
HCF and Associates,
Сингапур

Архітектори фірми HCF and Associates прийняли рішення щодо впровадження BIM-технологій у процесі роботи над проектом приватного житлового будинку. Застосування BIM вплинуло на весь процес проектування: від задуму до реалізації. Це дозволило істотно знизити витрати часу і ресурсів, а також позитивно змінило образ мислення і методику роботи архітекторів.

Об’єкт: Будинок 15

Назва компанії: HCF and Associates

Архітектори: Фон Ху Чеон (FONG Hoo Cheong), Ерік Бартоль (Eric BARTHOLE)

Тип: приватний будинок

Розробка: 2018

Площа ділянки: 0.07

Використане ПО:

  • GRAPHISOFT ARCHICAD и BIMX
  • Rhinoceros
  • Cinema 4D
  • Adobe Suite

Вступ

Будинок 15 розташований в елітному приватному секторі Сингапуру, що охороняється. Територія будівництва площею 700 кв/м (7553 квадратних футів) з виходом до моря пролягає серед інших таких самих ділянок.

Незважаючи на високу вартість, ділянка відносно мала, а її сусідство з іншими ділянками стало причиною обмеження висоти будівлі.

Концепція Будинку 15 базується на геометричних розрахунках і включає три відокремлених блоки, що розміщені навколо центрального атріуму. Ці блоки створюють образ домашнього затишку, при цьому зберігаючи достатньо місця для таких просторових елементів, як гвинтові сходи, атріум і ліфт.

План будинку організований таким чином, що всі публічні приміщення зосереджені на першому поверсі, а під приватні зони відведено підвал і другий поверх.

Об’ємне рішення © HCF AND ASSOCIATES

Пілотний проект

Вибір Будинку 15 в якості пілотного проекту для повномасштабного впровадження BIM-технологій був обумовлений декількома факторами:

  • Розміри проекту дозволяли детально вивчити всі особливості проектування із застосуванням BIM-рішень.
  • Час, виділений на проектування, надав можливість виявити і усунути помилки, які могли виникнути при новій організації роботи.

BIM-модель поступово доповнювалася новими вузлами, деталями і даними протягом всього процесу проектування.

Команда проектувальників, відповідальних за проект, впоралася з пошуком та опрацюванням найкращого рішення, відповідно до заданих часових рамок і технічного завдання.

Проектування у 2D/3D чи BIM-проектування

Компанія HCF and Associates розглядає традиційне 2D/3D-проектування як сукупність певних етапів і завдань, мало або практично ніяк не пов’язаних один з одним. До цих завдань належить опрацювання конструктивної схеми та інженерних систем, а також виконання проекту інтер’єрів. Подібна організація роботи веде до випуску великих обсягів документації, але зводить до мінімуму взаємну координацію суміжних розділів проектування.

В свою чергу, проектування з використанням BIM-підходу дозволяє комплексно вирішувати усі питання, що виникають та оперувати значно більшими обсягами даних, що утворюють єдину інформаційну систему.

Схема процесу 2D/3D-проектування; Схема процесу BIM-проектування
© HCF and Associates
Любая ошибка, допущенная при BIM-проектировании, может быть критичной. Следовательно, нашим сотрудникам следует очень внимательно подходить к своей работе и учитывать возможности BIM-технологий. Именно поэтому мы должны быть уверены, что они прошли необходимое обучение и готовы к внедрению передовых решений,– Эрик Бартоль, ответственный за внедрение BIM.

Мислення за принципами BIM

Перевага BIM-технологій полягає у можливості інтеграції та впорядкування інформації у моделі. Однак, якщо користувач вкаже невірну інформацію, то це відіб’ється на всіх розділах проекту, які є нерозривно пов’язаними і автоматично обмінюються інформацією між собою.

Компанія HCF and Associates переконана, що уникнути подібних помилок можна тільки шляхом контролю правильності і точності введення даних у BIM-модель. Іншими словами, користувач є єдиним джерелом інформації і гарантом достовірності BIM-моделі. Це вимагає від проектувальників певного BIM-мислення, що передбачає підвищену увагу до деталей і відповідальний підхід до своєї роботи.

Виконаний вручну ескіз плану поверха; План проверха у BIM-моделі
© HCF and Associates

Впровадження BIM

Процес проектування цього об’єкту включав в себе взаємопов’язані етапи прийняття рішень, їх опрацювання та перевірки.

Від Концепції до стадії Проект

Головний архітектор проекту вручну виконував планувальні схеми та ескізи. Завдання архітектора полягало у перетворенні отриманих начерків в об’ємну BIM-модель. Створена таким чином модель використовувалася для отримання додаткової інформації, такої як площа, обсяги та орієнтація по сторонах світу.

Ця додаткова інформація передавалася головному архітектору проекту, який уточнював планування, розміри приміщень, розташування отворів і вертикальних зв’язків будівлі. Усі зміни моментально відтворювалися у BIM-моделі для подальшої перевірки. BIM-платформа також спростила обмін даними із суміжними спеціалістами та підрядниками.

Від стадії Проект до Робочої Документації

Архітектор поступово додавав інформацію у BIM-модель, щоб мати можливість швидко внести необхідні зміни і корективи, зроблені головним архітектором проекту.

Основні принципи BIM-моделювання

Компанія HCF and Associates створила максимально “гнучку” BIM-модель, щоб спростити процес отримання зображень та інформації. Цьому сприяло ретельне налаштування шарів та їх комбінацій, наборів Пер, параметрів модельного виду і правил графічної заміни.

Ще один важливий аспект розробки проекту Будинку 15 полягав у створенні віртуальної BIM-моделі, яка б досконало відповідала реальній будівлі. Це дозволило виявити та усунути багато потенційних проблем ще на стадії проекту, а не на етапі будівництва.

  • А. Умовні стіни і перекриття, що утворюють внутрішнійпростір.
  • В. Додавання конструкцій, прорізів і підвісних стель, визначенихматеріалівстін та перекриття
  • С. Додавання інженерних мереж, обробкитаелементів інтер’єру
Гнучкість BIM-моделі спрощує отримання інформації. Усі ракурси були створені єдиним кліком миші © HCF and Associates, Render: ARCHICAD and CineRender

Проектна документація

BIM-модель Будинку 15 використовувалася для випуску всіх комплектів документації на всіх етапах проектування.

Замовник: Попередня об’ємна модель будинку, концептуальні схеми, плани, фасади та розрізи на всіх етапах проектування, візуалізації екстер’єрів та інтер’єрів будинку, презентація проекту у додатку BIMx.

Узгоджуючі органи: Усі креслення для погоджень, пояснювальні схеми та альбоми

Підрядники: Креслення для проведення тендеру, робоча документація, вузли, відомості та схеми

Постачальники: Ескізні креслення та схеми, деталізація та пояснюючі матеріали

Креслення для узгодження, створене на основі BIM-моделі © HCF and Associates
Вузли, створені на основі BIM-моделI © HCF and Associates

Teamwork та OPEN BIM

Компанія HCF and Associates вважає відкритий обмін даними однією з основних технологічних переваг, яка поступово докорінно змінить процес архітектурного проектування. Отже, вкрай важливо скористатися цією можливістю і підштовхнути всіх суміжних фахівців до участі у спільному проектуванні.

Як і будь-який інший інноваційний підхід, BIM-взаємодія стикається з проблемою нерівномірного поширення знань і технологій. Незважаючи на те, що цей метод роботи став практично стандартом для більшості архітектурних бюро, інженери та підрядники як і раніше нечасто використовують переваги BIM-рішень.

Компанія HCF and Associates виступає за перехід на BIM-проектування та надає підтримку фірмам, які знаходяться на початкових етапах впровадження BIM. З травня 2016 року HCF and Associates почали рекомендувати всім компаніям-партнерам використовувати OPEN BIM підхід у роботі над своїми проектами.

У результаті цієї взаємодії збільшився обсяг файлів, як у форматі IFC, так і у форматі CAD, що призвело до поліпшення інтеграції, точності та ефективності процесу проектування.

Не бывает слишком маленьких проектов для использования BIM. Наоборот, чем меньше проект, тем больше возникает возможностей досконально разобраться в преимуществах BIM, Teamwork и OPEN BIM, – Эрик Бартоль, ответственный за внедрение BIM.

Що далі?

BIM, Teamwork і OPEN BIM відкривають цікаві можливості, які на даний момент поки не є повністю дослідженими. Однак становлення BIM у якості стандарту проектування архітектури і дизайну — лише питання часу. Щоб досягти цієї мети, BIM-технології повинні почати використовувати не тільки архітектори, а й будівельники, інженери і державні органи.

Крім того, важливо сприймати BIM не як програмне забезпечення, а як основну платформу, що поєднує у собі всі необхідні інструменти і процеси для розробки комплексних віртуальних проектів будь-яких типів, розмірів і рівнів складності.

Компанія HCF and Associates активно підтримує даний фундаментальний технологічний прорив, співпрацюючи з GRAPHISOFT з метою подальшого розвитку та поліпшення програмних продуктів.

Будинок 15 – вітальня © HCF and Associates Візуализацфя: CineRender та Photoshop

Про HCF and Associates

Компанія HCF and Associates, заснована в Сінгапурі, являє собою спеціалізоване архітектурне та консалтингове бюро з високоефективною спеціалізованою командою архітекторів, дизайнерів і технологів.

Концептуальне та генеральне проектування

Виконання численних великих замовлень з боку уряду дало можливість напрацювати досвід у сфері концептуального і генерального планування територій від 10 га житлового, промислового та адміністративного призначення з різними рельєфними і топографічними умовами.

Архітектурне проектування

Активна участь і перемоги в архітектурних конкурсах, а також комплексний підхід до проектування розвинули відмінний естетичний смак та архітектурну майстерність. Виконання замовлень проектів бунгало і торгових інтер’єрів відобразилось у витонченому підході до дизайну, що поєднується з експериментами використання нових матеріалів. З метою передачі протоархітектурних ідей створюються різні архітектурні інсталяції.

Дотримання нормативних вимог

Керівник компанії має багаторічний практичний досвід і добре знання нормативної бази. Ці чинники дають йому можливість успішно вести проекти з урахуванням місцевих правил і вимог, що висуваються до об’єктів будівництва.

Впровадження координування та управління проектами

Багаторічний досвід проектування, що варіює від проектів інтер’єрів «під ключ» до багатомільйонних замовлень, також удосконалив здатність керівника формувати склад робочих груп, що включають усі розділи проектування.

ПРО GRAPHISOFT

Компанія GRAPHISOFT® в 1984 році здійснила BIM-революцію, розробивши ARCHICAD® — перше в індустрії САПР BIM-рішення для архітекторів. GRAPHISOFT продовжує бути лідером на ринку архітектурного програмного забезпечення, створюючи такі інноваційні продукти, як BIMcloud™ — перше в світі рішення, спрямоване на організацію спільного BIM-проектування в режимі реального часу, EcoDesigner™ — перший в світі повністю інтегрований додаток, призначений для енергетичного моделювання та оцінки енергоефективності будівель, і BIMx® — лідируючий мобільний додаток для демонстрації та презентації BIM-моделей. З 2007 року компанія GRAPHISOFT входить до складу концерну Nemetschek Group.