Wolf Point East: Огляд проекту

БЮРО PAPPAGEORGE HAYMES PARTNERS ОПИСУЄ ВПРОВАДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ AEC У ВЛАСНОМУ ПРОЕКТІ WOLF POINT EAST: РОЗКІШНІЙ 60-ПОВЕРХОВІЙ ЖИТЛОВІЙ ВЕЖІ, ЩО РОЗТАШОВАНА У САМОМУ ЦЕНТРІ ЧИКАГО

25 СЕРПНЯ 2021 РОКУ

Які статистичні дані проекту є життєво важливими?

Розташована в самому центрі Чикаго, Wolf Point East — це розкішна 60-поверхова вежа, в якій є 698 житлових квартир, високоякісні зручності на 1, 2, 3 та 40 поверхах, наземні торгові площі та 6 підземних поверхів, над якими розташований парк з набережною. Проект був завершений у 2020 році. Розробник — Хайнс, власник земельної ділянки — Кеннеді Ентерпрайзіс, Пеллі Кларк Пеллі Архітекторс — архітектор проекту генерального плану та будівельної оболонки, Паппагордж Хеймс Партнери (PH) — архітектор запису, а Уолш — генеральний підрядник.

Малюнок 1. Проект вежі Wolf Point East в Чикаго.

Які основні програмні продукти були задіяні для цього проекту та як вони використовувалися?

Кожен консультант на Wolf Point East використовував різні програмні продукти AEC.

Archicad був основною програмою, якою ми користуємось для вивчення та виготовлення архітектурних концептуальних презентацій, отримання дозволів та будівельної документації, а також для координації проекту на всіх етапах — від схематичного проектування до управління будівництвом (Малюнок 2). PH використовує це програмне забезпечення BIM з 1994 року. Більшість консультантів та субпідрядників використовували Revit як основний застосунок для проекту. Обмін моделями від і до нашої компанії здійснювався за допомогою файлів IFC (формат класів Industry Foundation), тоді як обмін 2D-малюнками оброблявся файлами DWG та PDF. Координацію та виявлення колізій MEP (інженерних систем) проводили у Navisworks (Малюнок 3). Генеральний підрядник часто просить PH експортувати файли BIMx для швидкого огляду на місці з будь-якого доступного пристрою (комп’ютера, телефону чи планшету).

Малюнок 2. Archicad був основним застосунком BIM, що використовується партнерами Pappageorge Haymes Partners.

Малюнок 3. Багатопрофільні моделі координації BIM компанії Wolf Point East.

Нижче — відео міждисциплінарної координації.

Чи мав проект особливий підхід чи методологію для застосування технології AEC?

PH має жорсткий протокол організації, розвитку та підтримки своїх проектів у Archicad, що має вирішальне значення, особливо для швидких масштабних замовлень, таких як Wolf Point East. Цей протокол постійно розвивається на основі уроків, отриманих з минулих проектів та нових можливостей програмного забезпечення з кожною наступною версією.

Зазвичай ми створюємо новий файл командної роботи, завантажуючи наш стандартний шаблон на BIM Cloud. Таким чином, декілька архітекторів можуть працювати одночасно та з будь-якого місця над проектом (Teamwork). Кожен учасник команди проінструктований та зобов’язаний використовувати попередньо встановлені налаштування для шарів, комбінацій шарів, композитів, профілів, будівельних матеріалів, виглядів моделей, графічних змін тощо. Спеціалізований член команди (BIM Manager) відповідальний також за збереження чистоти та легкості файлу.

Ми використовуємо модулі з гарячими зв’язками для повторюваних деталей будівель стільки, скільки можемо, оскільки це прискорює процес проектування та усуває розбіжності. Рівень розвитку повинен бути доречним та відповідати конкретним обов’язкам компанії, оскільки одна і та ж сама модель/файл використовується для формування дозвільної та контрактної документації, координації з різними професіями, дослідження варіантів дизайну та їх презентацій. У той же час ми намагаємося зберігати файли якомога легшими, максимально спрощуючи їхню полігональність.

Чи вважаєте ви цей проект прикладом передового використання технологій? Якщо так, то як саме і чому?

Без використання BIM-інструментів команда не змогла б розробити, координувати та завершити цей складний проект за відведений час відповідно до жорсткого графіка виконання робіт. PH та його партнери заздалегідь перевірили кожен куточок будівлі перед тим, як розробити проект. Це дозволило уникнути помилок на будівельному майданчику, які обійшлися б занадто дорого. Чітке уявлення про те, як взаємодіють різні компоненти будівлі, дозволило нам виявляти проблеми на ранніх етапах і швидко приймати правильні рішення.

Для PH, Archicad — це правильний інструмент для розробки та спілкування з нашими клієнтами, консультантами та підрядниками. Нам це подобається, оскільки він простий у використанні, гнучкий та швидкий. Відомості та Специфікації надзвичайно корисні, щоб бути в курсі постійних змін. Для певних деталей у Wolf Point East ми використовували моделювання теплового мосту Archicad, щоб мати змогу зробити правильний підбір будівельного матеріалу. Досить часто нам доводиться вивчати сонячне освітлення (інсоляцію), анімувати, візуалізувати модель та використовувати одну єдину програму — Archicad, завдяки чому ми маємо змогу оптимізувати наш робочий процес.

З якими основними проблемами ви зіткнулися під час впровадження технології AEC у цьому проекті?

Однією з проблем була організація структури модулів «гарячої лінії‎»‎, оскільки важко було передбачити як різні елементи будівлі будуть розвиватися в процесі проектування. Виходячи з отриманих уроків, PH зробила висновок, що для масштабних і складних проектів ми повинні тримати наші моделі поділеними за типом (наприклад, огородження будівлі, конструктивна модель, огороджувальні конструкції, стелі та сходи) у окремі файли, а потім об’єднані в один основний файл (малюнок 4). Ми хочемо зберегти їх у окремих файлах, оскільки вони мають власний шаблон, що повторюється (Малюнок 5). Для управління повторюваними структурами та будівельними елементами ми створюємо та зводимо модулі гарячої лінії, які можна змінити за один крок, просто оновивши джерело модуля.

Малюнок 4. Організація моделі з підмоделями.

Малюнок 5. Повторювані шаблони в окремих підмоделях з модулями (Hotlink Module).

Однак, якщо змішати будівельні елементи з різними повторюваними шаблонами, управління модулями стає складнішим і вимагає більш ручної роботи, чого ми хочемо уникнути, оскільки це займає багато часу. Ми успішно працювали з навісною стіною, конструктивними моделями та моделями сходів, але ми змішали внутрішні перегородки зі стелями, що створило деякі проблеми щодо конкретного цього проекту через його складність. Структура модулів «гарячої лінії‎»‎ має вирішальне значення, оскільки ми постійно впроваджуємо оновлення дизайну на основі рішень, прийнятих на координаційних зустрічах з різними дисциплінами. Дуже важливо весь час мати оновлену модель, оскільки кожне наступне рішення залежить від попереднього, а наші партнери покладаються на нашу модель, щоб виконати свою частину роботи.

Ще однією проблемою став час, необхідний для імпорту файлів IFC у Archicad, Navisworks або Revit. Нам потрібно менше часу, щоб імпортувати IFC-файли консультантів у Archicad, але ми почули від інших, що це може зайняти години очікування. Ми вважаємо, що процес має просуватися швидше.

Чи були якісь вимоги щодо цього проекту, які не були реалізовані з використанням наявних технологій?

Ми хотіли б мати можливість ефективніше співпрацювати з нашими консультантами та підрядниками в режимі реального часу. Ми передбачаємо платформу, яка дозволить кожному члену команди приєднатися до файлу grand-master з обраним ним BIM-додатком та координувати його без необхідності надсилати та отримувати зміни, щоб цей процес відбувся миттєво — подібно до того, як люди використовують транспортні засоби різних брендів та їдуть однією дорогою. Ми віримо в OpenBIM як концепцію і не хочемо виступати за якусь одну компанію-розробника, оскільки більша різноманітність прискорить прогрес технологій у галузі та принесе користь усім користувачам.