Огляд продуктивності з M1

Apple представила перехід від архітектури x86 до ARM для Mac 22 червня 2020 року. Взагалі кажучи, ARM оптимізований для кращого споживання енергії, тоді як x86 націлений на продуктивність. З розвитком напівпровідникової технології ARM наздогнав x86 з точки зору продуктивності. Однак через різницю в архітектурі додатки x86 не можуть працювати на чіпах ARM і навпаки, якщо немає рівня емуляції. Apple вирішила це, представивши Rosetta 2. За допомогою Rosetta 2 додатки x86 працюватимуть на ARM.

Apple офіційно представила свій перший чіп ARM, розроблений спеціально для Mac, процесор M1, в листопаді 2020 року. Першими трьома моделями, що отримали цей процесор, є Macbook Air, Macbook Pro 13″ і Mac Mini.

Ця стаття буде зосереджена на продуктивності та сумісності Archicad та BIMcloud, що працюють на чіпі M1 через Rosetta 2. На момент написання статті наша тестова модель є останньою версією Macbook Pro 13 “з:

  • Мікросхемою M1 з 8-ядерним процесором (4 ядра продуктивності та 4 ядра ефективності) та 8-ядерним графічним процесором
  • 8 Гб уніфікованої пам’яті
  • 512 ГБ SSD-накопичувача

Загальна продуктивність чіпа M1

У першому публічному випуску Apple Silicon на Mac чіп M1 націлений на найкращу продуктивність процесора на ватт. Таким чином, ці машини оптимізовані для енергоефективності. Неймовірно тривалий час автономної роботи – це їх найбільша сила, але це не означає, що чіп M1 слабкий. Він працює аналогічно сучасним мобільним процесорам Intel з точки зору потужності процесора, навіть із програмами, які не оптимізовані для ARM, і набагато кращими, ніж інтегровані графічні рішення Intel.

Сумісність

Оскільки Archicad та BIMcloud ще не оптимізовані для архітектури ARM, вони все одно працюватимуть як додатки Intel x86 через Rosetta 2. Спочатку їм може знадобитися трохи більше часу, поки Rosetta 2 їх перекладе.

Враховуючи обмежені часові рамки, ми змогли провести лише обмежені набори тестів. Тим не менш, продуктивність подібна до тієї, яку ви очікуєте на моделях процесорів Intel. Жодна серйозна проблема не виявилась під час наших тестів, використовуючи останні оновлення для Archicad 23, Archicad 24 та BIMcloud 2020.3. Список останніх відомих проблем можна знайти в останньому розділі.

Продуктивність процесора

М1, встановлений у Macbook Pro 13 “, оснащений:

  • 8-ядерним процесором з 4 ядрами продуктивності та 4 ядрами ефективності
  • 8-ядерним графічним процесором

Найбільш суттєвою відмінністю між першими трьома моделями з M1 є: Macbook Pro 13″ і Mac Mini містять вентилятор, який допомагає підтримувати більш високу продуктивність протягом більш тривалого періоду часу. Macbook Air не має вентилятора охолодження, а також на одне ядрографічного процесора менше в найнижчій конфігурації. При тривалих важких завданнях, таких як візуалізація, мікросхема буде сповільнюватись із підвищенням температури (так звана поведінка дроселювання).

Archicad використовує центральний процесор для більшості операцій (наприклад, обробка елементів, генерація 2D-переглядів, рендеринг). Ми провели однакові набори тестів для порівняння продуктивності M1 з різними Mac на базі Intel: Macbook Pro 16 “в кінці 2019 року, iMac 5K у 2017 році та Macbook Pro 15 в кінці 2016 року. Їхні технічні характеристики можна знайти нижче:

Результати наших тестів цілком позитивні:

* Тести виконуються за допомогою Archicad 24 Update Preview 4000

Пам’ять (RAM)

Мікросхема M1 має уніфіковану архітектуру пам’яті: системна пам’ять вбудована безпосередньо у чіп. Він спільний як для процесорних ядер, так і для графічних ядер.

Це прощує доступдо одних і тих самих даних без їх копіювання між кількома пулами пам’яті всередині системи, зменшуючи час очікування. У той же час, наразі він обмежений 16 ГБ, що достатньо для малих та середніх моделей або відкриття 1 або 2 екземплярів Archicad. Більші проєкти можуть споживати багато пам’яті, особливо якщо багато подань відкрито одночасно або під час рендерингу.

16 Гб буде достатньо для роботи BIMcloud Manager та BIMcloud Server з невеликим розміром фірми (5-15 активних користувачів). Для більшої кількості активних користувачів та складніших моделей 16 Гб буде недостатньо.

Відеокарта

Графічне рішення інтегровано в процесор M1. Офіційна інформація від Apple свідчить, що восьмиядерний графічний процесор M1 може одночасно обробляти майже 25 000 потоків і забезпечувати до 2,6 терафлопс. Це ставить M1 на один рівень з Nvidia GeForce GTX 1050 Ti або AMD Radeon RX 560. У наших навігаційних тестах Archicad 3D, хоча M1 реєструє більш повільний результат, він все одно забезпечує плавну навігацію.

* Тести виконуються за допомогою Archicad 23 Update Preview 6000

Сховище (SSD)

SSD-накопичувач, обладнаний в Mac, зазвичай досить швидкий. Тут нічим не відрізняється, але в даний час машини, оснащені M1, можуть бути налаштовані лише на 2 ТБ SSD-накопичувача.

Обмеження

Незважаючи на гарні результати випробувань, чіп M1 має певні обмеження:

  • В даний час M1 можна налаштувати лише до 16 Гб уніфікованої пам’яті. Це може бути недоліком при роботі з великими моделями.
  • Зовнішні графічні процесори ще не підтримуються на цій платформі. Ми також не знаємо, чи їх підтримають у майбутньому.
  • Наразі Macbook Pro та Macbook Air з M1 підтримують лише один зовнішній дисплей з роздільною здатністю до 6K при 60 Гц; тоді як Mac Mini з M1 може підтримувати максимум два дисплеї з роздільною здатністю 6K або 4K.
  • Емуляція Windows поки офіційно не підтримується на Apple Silicon для Mac.

Рекомендація

Ви можете розглянути можливість придбання Mac з чіпом M1, якщо:

  • Ви переходите на попередній 13-дюймовий Macbook Pro або Macbook Air, або якщо вам подобається менший екран і ви хочете випробувати найновіші доступні технології.
  • Тривалість роботи батареї та мобільність є надзвичайно важливими.
  • З машиною ви обробляєте лише малі та середні моделі.
  • Кілька дисплеїв не потрібні.
  • Зовнішні графічні процесори не потрібні.
  • Запускайте BIMcloud лише невеликих розмірів.

Не слід купувати Mac з чіпом M1, якщо:

  • Ви використовуєте останній Macbook Pro 16 “, Mac Pro або будь-який останній iMacs і вам не потрібна менша модель.
  • 16 ГБ оперативної пам’яті або 2 ТБ внутрішнього твердотільного накопичувача недостатньо для вашої роботи.
  • Потрібна додаткова потужність від виділеної відеокарти.
  • Зазвичай ви працюєте з великими моделями.
  • Машина буде підключена до джерела живлення більшу частину часу, і портативність не є важливою.
  • Для роботи потрібні кілька дисплеїв.
  • Вам потрібно запустити BIMcloud середнього або великого розміру фірми.

Виявлені недоліки:

Кейс 1: Archicad застряг у фоновому режимі після закриття
Кейс 2: Archicad аварійно завершує роботу під час імпорту Point Cloud